Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otyłość a niepłodność

7 października 2021 @ 20:00 - 21:00

Masa ciała jest jednym z wyznaczników zdrowia. Niedowaga bądź nadwaga sprawiają, że prawidłowe funkcjonowanie organizmu może być zaburzone. Jeśli staracie się o dziecko, warto pamiętać, że utrzymanie odpowiedniej wagi ciała jest podstawą.
Podwyższony wskaźnik BMI odgrywa negatywną rolę na każdym etapie starań o dziecko. Ma wpływ na formowanie komórki jajowej, regularność cykli, występowanie owulacji, obniżone pH śluzu szyjki macicy. Co więcej, u kobiet z podwyższonym wskaźnikiem BMI może występować problem z implantacją zarodka, a także dochodzić do samoistnych poronień. Otyłość to także czynnik zmniejszający skuteczność in vitro, a bywa, że także odroczenie procedury na czas redukcji masy ciała. Wiele kobiet usłyszało od lekarza zdanie: „Musi pani najpierw schudnąć… „.
O zależnościach między otyłością i niepłodnością mówić będzie prof. Beata Banaszewska, specjalista leczenia niepłodności, ginekolog-położnik i endokrynolog. Będzie to kolejny webinar Ekspertki i niejako kontynuacja tematów związanych z PCOS.
Jak skutecznie i bezpiecznie zredukować masę ciała podczas starań o dziecko oraz leczenia niepłodności? I dlaczego należy to zrobić? Zapraszamy na webinar, który odbędzie się:

7 października 2021 godz. 20:00. Profil Niepłodni razem

Podczas webinaru będzie możliwość zadawania pytań na żywo. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja poMOC dla Płodności. Partnerem i Sponsorem Strategicznym jest firma Ferring Pharmaceuticals Polska.

 

Szczegóły

Data:
7 października 2021
Godzina:
20:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem