O nas

Fundacja PoMOC dla Płodności to kolejny krok Sylwii Bentkowskiej mający na celu wsparcie niepłodnych par. Z nieustannie zadawanego pytania „Co jeszcze możemy zrobić?” zrodził się pomysł na założenie Fundacji, która będzie uzupełniała pozostałe nasze inicjatywy:

Grupy zamknięte na Facebooku:

Sylwia Bentkowska, Prezes Fundacji PoMOC dla Płodności:

 

Myślę o tych wszystkich kobietach i parach, dla których macierzyństwo to wciąż marzenie, do którego zmierzają – a droga do jego spełnienia niestety bardzo często jest wyboista i pełna przeszkód. Wiem to – bo również przeszłam tę drogę.

 

Właśnie dlatego – z potrzeby pomocy niepłodnym, ale także potrzeby edukacji tych wszystkich, którzy nie wiedzą, czym jest ta choroba – najpierw powstał serwis Plodnosc.pl, potem ogólnopolskie warsztaty „Obudź w sobie życie”. A teraz rodzi się Fundacja PoMOC dla Płodności, która ma być przyjazną przestrzenią realnej pomocy wszystkim osobom, które muszą się zmierzyć zarówno z niepłodnością, jak
i chorobami będącymi przyczyną problemów z zajściem w ciążę.

 

Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie i współpracy z ośrodkami i instytucjami zajmującymi się leczeniem niepłodności, wspólnie będziemy wspierać pary starające się o dziecko oraz leczące niepłodność.

Wspieramy płodność. Nasze liczby

2500

Uczestniczek warsztatów OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE

1

milion odsłon www.plodnosc.pl miesięcznie

90

webinarów dla naszych Czytelniczek

30

współpracujących Klinik i partnerów medycznych

Celem Fundacji PoMOC dla Płodności jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, które pozwolą jak najpełniej pomagać osobom niepłodnym.

 

Pragniemy budować świadomość społeczną dotyczącą niepłodności. Niepłodności, która przez WHO została określona jako choroba cywilizacyjna XXI wieku, dotykająca 3 mln Polaków i 60-80 mln par na całym świecie. Prowadzenie kampanii informacyjnych, organizowanie konferencji, przygotowywanie materiałów edukacyjnych – to wszystko ma doprowadzić do oswojenia tematu niepłodności wśród ogółu społeczeństwa, które niestety wciąż traktuje ją jako coś wstydliwego, o czym nie mówi się głośno.

 

Prężna współpraca z ośrodkami badawczymi, szpitalami i instytucjami publicznymi pozwala nam podjąć szereg działań zmierzających do poprawy sytuacji społecznej osób borykających się z niepłodnością.

Sylwia Bentkowska, Prezes Fundacji PoMOC dla Płodności:

 

Wszystkiemu, co robimy – w tym działaniu Fundacji – przyświeca nasza niezmienna od lat misja: wspierać osoby niepłodne rzetelną wiedzą i pomóc przetrwać trudną drogę do rodzicielstwa. Z własnego doświadczenia wiem jak ważne jest wsparcie emocjonalne i psychicznie. Najbliższe otoczenie, choćby troskliwe i służące pomocą, nie jest w stanie w pełni zrozumieć z czym boryka się osoba od lat bezskutecznie starająca się o dziecko. Jak bardzo zmienia to jej życie, jej codzienność, psychikę, nastawienie do życia… a nawet stan finansów.

 

Dlatego jesteśmy tu po to, aby się wzajemnie wspierać i służyć sobie pomocą – online i w realu. Podczas warsztatów „Obudź w sobie życie” setki kobiet z całej Polski spotkały kogoś, kto JAK NIKT je rozumie – ma te same problemy, troski, wątpliwości… Przyjaźnie nawiązane za pośrednictwem naszych grup na Facebooku i warsztatów to niepowtarzalne znajomości, które już dawno przestały polegać jedynie na polecaniu sobie specjalistów i klinik. Serce roście, gdy widzę, jak bardzo dziewczyny pomagają sobie z najmniejszym problemem. Fundacja PoMOC dla Płodności to kolejny krok, który pozwoli nam zrobić jeszcze więcej dla osób zmagających się z niepłodnością.

Jako Fundacja zajmujemy się m.in.: