Fundamentem Fundacji PoMOC dla Płodności są ludzie, którzy wiedzą i niekiedy na własnej skórze przekonali się, jak trudna i wyboista może być droga do rodzicielstwa. Swoim piórem, wiedzą, działaniem a czasami po prostu ludzką życzliwością wspierają osoby niepłodne, jednocześnie dając nadzieję na spełnienie tego NAJWIĘKSZEGO MARZENIA.

 

Nieustannie pozyskujemy do współpracy najlepszych ekspertów i ekspertki, którzy będą działać z ramienia Fundacji i stanowić dla Was realną pomoc w walce z niepłodnością.

 

Oto zespół Fundacji PoMOC dla Płodności:

Sylwia Bentkowska – pomysłodawczyni i założycielka Fundacji PoMOC dla Płodności. Od 7 lat aktywnie działająca na rzecz osób niepłodnych. Sama przeszła niełatwą drogą do macierzyństwa i wie, ile ta walka kosztuje siły, determinacji, odwagi i… pieniędzy. Aby wspierać osoby niepłodne, najpierw założyła serwis edukacyjny www.plodnosc.pl, na którym znajduje się rzetelna wiedza przygotowana w konsultacji z najlepszymi lekarzami medycyny rozrodu. Następne kroki to warsztaty dla kobiet niepłodnych „Obudź w sobie życie” (organizowane stacjonarnie oraz online) oraz kanał edukacyjny w serwisie You Tube – Płodność PL TV, gdzie bezpłatnie udostępniane są webinary z lekarzami z klinik leczenia niepłodności. W 2020 roku światło dzienne ujrzała Fundacja PoMOC dla Płodności – projekt, który kiełkował w marzeniach od zawsze. Miejsce mające w kompleksowy sposób nieść pomoc, przekazywać wiedzę, wsparcie i konkretne narzędzia dla osób starających się o dziecko. Jak mówią o Sylwii uczestniczki warsztatów „To Kobieta-Anioł. To jedna z nas”.

Agata Daniluk – dziennikarka, redaktorka, life coach. Autorka tekstów m.in. w Glamour, Uroda Życia, Skarb, Polska The Times, Weranda. Współpracowała m.in. z dziennik.pl, rp.pl, natemat.pl. Pisze o psychologii, wychowaniu, relacjach międzyludzkich, rozwoju osobistym i zdrowym stylu życia. Wierzy, że dobro wraca, narzekanie nie spala kalorii, a nieotrzymanie tego, czego się pragnie, bywa czasem cudownym zrządzeniem losu. Redaktor naczelna serwisu Płodnosc.pl.

Agnieszka Banasiak – absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Od 10 lat zajmuje się pisaniem, redakcją i korektą tekstu. Współtworzy serwis www.plodnosc.pl, gdzie odpowiada za treści związane z ciążą, porodem, pielęgnacją i wychowywaniem dzieci. Propagatorka rodzicielstwa bliskości i świadomego rodzicielstwa. W Fundacji PoMOC dla Płodności koordynuje działania projektowe i współpracuje z Ekspertami. W wolnych chwilach po zamknięciu komputera, lubi aktywnie spędzać czas – joga, rower, narty biegowe i las, a latem jezioro.

Lidia Bochniak – od wielu lat działa w obszarach marketingu i reklamy mediowej. Realizowała akcje specjalne w tym eventowe oraz projekty reklamowe dla największych firm w Polsce m.in. w mediach Agory i Polska Press. Interesuje się psychologią marketingu, tematami dotyczącymi budowania wizerunku marki oraz zastosowaniem marketingu społecznie odpowiedzialnego w biznesie: praktyka filantropijna jako narzędzie biznesowe, rola działań CSR w firmach w kontekście pracodawcy i konsumentów. Prywatnie – lubi ludzi, podróże, wyprawy rowerowe, wędrówki – PRZESTRZEŃ. W dobry nastrój wprowadza ją muzyka i dobre jedzenie. Jak o sobie mówi – jest niepoprawną optymistką. Wyznaje zasadę, że w każdej sytuacji są jakieś drzwi, a jak nie drzwi to okno. Kluczowe słowo – WOLNOŚĆ; Cytat: Bądź dobrej myśli, bo po co być złej. (S. Lem)

Anna Kruk – dziennikarka i redaktorka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 9 lat zawodowo związana z pisaniem, w tym czasie wyspecjalizowała się w szeroko pojętych tekstach zdrowotnych i lifestylowych. W serwisie plodnosc.pl współtworzy treści skupione na medycznej stronie starań o dziecko, ale też samej ciąży i rozwoju dzieci. Prywatnie domatorka, miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Anna Wietrzykowska – psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii systemowej. Zajmuje się okołoporodową pomocą psychologiczną. W obszarze zainteresowań zawodowych znajduje się praca z osobami, które zmagają się z niepłodnością lub które straciły dziecko w wyniku poronienia/martwego urodzenia. Pracuje z kobietami odczuwającymi silny lęk w ciąży lub lęk przed samym porodem (tokofobia) oraz parami chcącymi przygotować się na narodziny dziecka, kobietami po traumie poporodowej, kobietami z depresją poporodową i parami, które doświadczają kryzysu w związku po narodzinach dziecka i trudności wychowawczych. Prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i konsultacje psychologiczne. Od 2014 roku jest Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, a od 2019 r. Członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Współpracuje z portalami www.plodnosc.pl i www.poronilam.pl. Działalność internetowa: Psycholog Niepłodności (www.psycholognieplodnosci.pl).

Adres mailowy do kontaktu: psycholog@pomocdlaplodnosci.pl

Paulina Respondek – Radca prawny (RZ-686). Specjalistka z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się obsługą prawną osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Na co dzień udziela porad prawnych, wydaje opinie prawne, przygotowuje, negocjuje i opiniuje umowy, sporządza pisma przedprocesowe i procesowe. Posiada bogate doświadczenie procesowe. Prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie.”

Adres mailowy do kontaktu: prawnik@pomocdlaplodnosci.pl

Daria Krajewska – koordynatorka Fundacji PoMOC dla Płodności. Moderatorka grupy na Facebooku „Obudź w sobie życie – grupa zamknięta dla kobiet starających się o dziecko”. Mam na imię Daria, jestem żoną, córką, siostrą i przyjaciółką… ale jestem też kobietą niepłodną, która od kilku lat stara się pokonać tę chorobę i spełnić swoje największe marzenie. Uwielbiam grać w planszówki, podróżować i próbować nowych smaków, fascynuje mnie wszystko co związane z Francją – jej język, kultura no i oczywiście kuchnia, natomiast w wolnym czasie pochłaniam książki i blogi z zakresu zdrowego stylu życia, dietetyki i kobiecych hormonów. Lubię pomagać ludziom i dzielić się tym, co mam, dlatego jeśli tylko mogę, staram się wiedzą i wsparciem służyć innym niepłodnym. Wiem co to bezsilność, rozpacz i niepewność, chciałabym aby te uczucia towarzyszyły nam jak najrzadziej, aby niepłodność przestała być tematem tabu oraz aby każda kobieta walcząca o swoje szczęście odnalazła dzięki Fundacji miejsce gdzie poczuje się zrozumiana, gdzie dostanie wsparcie i pomoc, a także nabierze sił do dalszej walki.

Adres mailowy do kontaktu: daria.krajewska@pomocdlaplodnosci.pl

Natalia Dyrka – z ramienia Fundacji PoMOC dla Płodności jest opiekunem par starających się o dziecko w regionach: Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Szczecin i Trójmiasto. Opiekuje się grupą na Facebooku „Starając się o pierwsze dziecko”. Mam na imię Natalia i jestem jedną z Was. Tak jak Wy walczę o pierwsze dziecko. Staramy się od prawie pięciu lat. Mam za sobą dwie ciąże pozamaciczne i dwie procedury in vitro, w tym trzy transfery. Jestem cały czas na drodze do upragnionego macierzyństwa i po wielu wzlotach i upadkach, psychicznym załamaniu i psychoterapii czuję, że praca z Wami i dla Was jest moim powołaniem. Chciałabym otoczyć Was wsparciem i wziąć pod swoje skrzydła tak, by móc dmuchnąć w Wasze i pomóc Wam w tej trudnej drodze, którą wspólnie kroczymy. Prywatnie prowadzę z mężem firmę, kocham czytać książki, interesuję się psychologią i zdrowym stylem życia, mam dwa wspaniałe psy i jednego niezwykle arystokratycznego kota. Ćwiczę jogę, uwielbiam długie spacery, rozmowy i kawę. Pragnę tworzyć z Wami kobiecy krąg wsparcia i empatii, który da nam wszystkim oparcie, siłę i zrozumienie.

Adres mailowy do kontaktu: natalia.dyrka@pomocdlaplodnosci.pl

Adrianna Barczyńska – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunku Dietetyka I i II stopnia. Od ponad sześciu lat prowadzi Poradnię Dietetyczną w Mysłowicach oraz w Tychach, a także współpracuje z Kliniką Leczenia Niepłodności Invimed w Katowicach. Współpracę dietetyczną opiera na indywidualnym podejściu, biorąc pod uwagę stan zdrowia, ale także preferencje i możliwości, tak aby zmiana stylu odżywiania przychodziła z łatwością i dawała pozytywne efekty. W wolnym czasie uwielbia podróżować z plecakiem i poznawać kulinarne zwyczaje różnych regionów Polski i Europy.

Adres mailowy do kontaktu: dietetyk@pomocdlaplodnosci.pl.

Agata Panas – Dziennikarka, specjalistka od PR-u. Pracowała w gazecie, radiu, telewizji oraz w marketingu. Od zawsze lubiła pisać, odnajduje się w realizowaniu różnych form wideo. Prywatnie lubi sport, a oprócz biegania po ulicach, codziennie swoje sportowe zacięcie udowadnia goniąc za dwójką dzieci. W wolnej chwili ogląda seriale, piecze ciasta i marzy by zobaczyć zorzę polarną i świecącą plażę na Malediwach.

Emilia Grzela – Dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Pisze o zagadnieniach związanych z medycyną rozrodu, psychiatrią i psychologią oraz ginekologią i położnictwem. Współpracuje również z Pulsem Medycyny oraz Wysokimi Obcasami