Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Hashimoto – jak wyciszyć chorobę i zajść w ciążę

29 kwietnia 2021 @ 18:00 - 19:00

Hashimoto – taką diagnozę słyszy coraz więcej kobiet. Jest to najczęściej diagnozowana choroba autoimmunologiczna, objawiająca się dysfunkcjami wielu różnych narządów organizmu. Objawów choroby jest niestety mnóstwo i każda pacjentka może skarżyć się na coś innego – co jednocześnie utrudnia i opóźnia w wielu przypadkach trafną diagnozę, a co za tym idzie – właściwe leczenie.

Dla kobiet w wieku rozrodczym chorujących na Hashimoto to szczególnie trudna choroba, ponieważ zauważalnie utrudnia zajście w ciążę i jest przyczyną niepłodności. Endokrynolodzy nie kryją, że Hashimoto to choroba na całe życie. Nieprawdą jest jednak, że ciąża w przypadku chorych kobiet jest niemożliwa.

– Jak wyciszyć Hashimoto, by udało się zajść w ciążę i ją donosić?
– W jaki sposób wygląda leczenie i co ma wpływ na jego efektywność?
– Ile czasu potrzeba, by choroba ustąpiła na tyle, by doszło do zapłodnienia? I co robić, by nie powróciła w nasilonej formie?

Na te i inne ważne pytania dotyczące Hashimoto i starań o dziecko odpowie dr n. med. Małgorzata Zięba – specjalista endokrynolog, ale także ginekolog-położnik oraz specjalista leczenia niepłodności w Klinice Zięba Clinic w Katowicach.

Zapraszamy wszystkie kobiety z podejrzeniem Hashimoto oraz te ze zdiagnozowaną chorobą. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań i otrzymania na nie odpowiedzi.

Transmisja LIVE na profilu Niepłodni Razem w czwartek 29 kwietnia o godzinie 18:00.

Partnerem i Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest Gedeon Richter Polska.
Organizatorem jest Fundacja Pomoc dla Płodności.

Szczegóły

Data:
29 kwietnia 2021
Godzina:
18:00 - 19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem