Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czynnik jajowodowy – czy da się uciec przed in vitro?

13 kwietnia 2021 @ 18:00 - 19:00

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Sekcji Płodności i Niepłodności oraz Sekcji Andrologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego czynnik jajowodowy w niepłodności kobiecej to wskazanie – czy też rekomendacja – do podjęcia leczenia metodą in vitro.

Nieprawidłowości w obrębie jajowodów (m.in. niedrożność, polipy, zrosty, uszkodzenia itd.), prowadzące do poważnych trudności z zajściem w ciążę, dotyczą ok. 14% proc. niepłodnych kobiet. Dla wielu z nich in vitro to jedyna metoda, by mieć dziecko, ale są też sytuacje, gdy ciąża będzie możliwa dzięki innemu leczeniu.

Choć in vitro to najskuteczniejsza metoda medyczna pozwalająca niepłodnym na posiadanie dziecka, większość par pragnie zakończyć leczenie ciążą naturalną. Czy czynnik jajowodowy można obejść tak, by kobieta mogła zajść w ciążę naturalnie?

Zapraszamy na webinar dr. Bartosza Chrostowskiego, znakomitego specjalisty leczenia niepłodności, Dyrektora Medycznego kliniki ARTVIMED – Leczenie Niepłodności, który dokładnie wyjaśni, czym jest czynnik jajowodowy w niepłodności i na ile jest „twardym” wskazaniem do in vitro, a na ile możliwe (i kiedy?) jest inne leczenie. Dowiecie się także, jak wiek kobiety wpływa na skuteczności leczenia czynników jajowodowych oraz jakie zabiegi mogą pomóc w zajściu w ciążę.

W trakcie spotkania doktor Chrostowski będzie odpowiadał także na wasze pytania.
__________
Partnerem i Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest Gedeon Richter Polska. Organizatorem jest Fundacja Pomoc dla Płodności.

Szczegóły

Data:
13 kwietnia 2021
Godzina:
18:00 - 19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem