Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rola probiotyków i diety w hamowaniu stanów zapalnych organizmu

14 kwietnia 2021 @ 17:30 - 18:30

Czy wiesz, że nasz osobisty mikrobiom, czyli wszystkie mikroorganizmy: bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty – zamieszkujące jelita w naszym organizmie, wpływa nie tylko na sprawne działanie układu pokarmowego, ale również w znacznym stopniu na układ immunologiczny, na metabolizm, alergie, hormony i… płodność?!

Aby uzmysłowić sobie, jak ogromną rolę odgrywa mikrobiom, warto porównać liczbę komórek ludzkiego ciała z liczbą bytujących w nim jednokomórkowych organizmów. Okazuje się, że tych drugich jest aż 10 razy więcej! Jeszcze większe dysproporcje cechują materiał genetyczny człowieka. Liczby te pokazują, jak ogromny wpływ ma flora jelitowa na zdrowie człowieka.

Jeśli proporcje mikroorganizmów dobrych i tych chorobotwórczych zostają zachowane, nasz organizm działa prawidłowo. Jeśli jednak tych „złych” bakterii zaczyna być zbyt dużo, zaczynamy odczuwać objawy związane z dysbiozą jelitową, która w szybkim tempie stanie się przyczyną wielu dolegliwości – nie tylko takich jak biegunki, zaparcia czy wzdęcia, ale, co gorsze – stanów zapalnych, nawet takich jak endometrioza.

Jak zapobiegać stanom zapalnym organizmu oraz co może pomóc w zahamowaniu rozwoju choroby zapalnej? Dieta i probiotyki mają tu olbrzymie znaczenie! I właśnie o tym będzie webinar, na który Was zapraszamy 14 kwietnia o 17:30 na profil

Niepłodni Razem.
Gościem będzie dr n. biol. med. Patrycja Szachta, Dyrektor ds. naukowych w Centrum Medycznym VitaImmun, biolog z wieloletnim praktycznym i teoretycznym doświadczeniem z zakresu utajonych nadwrażliwości pokarmowych oraz zaburzeń mikroflory jelitowej.
Podczas spotkania live dowiecie się nie tylko, jak na ogólną kondycję człowieka działa mikrobiom, ale także, w jakim stopniu zaburzenia mikroflory odpowiadają za dysfunkcje układu rozrodczego oraz jak z pomocą diety i probiotyków dbać o jakość mikrobioty.
W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań.
Partnerem i Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest ForMeds, producent suplementów diety o czystym składzie Prenacaps, przeznaczonych dla kobiet planujących dziecko, będących w ciąży oraz karmiących piersią.
_________________
Organizatorem live’a jest Fundacja Pomoc dla Płodności.

Transmisja Live na profilu Niepłodni Razem 14 kwietnia o godzinie 17:30.

Podczas spotkania będzie możliwość aktywnego udziału i zadawania pytań specjalistce.

Szczegóły

Data:
14 kwietnia 2021
Godzina:
17:30 - 18:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem