Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Najczęstsze zaburzenia endokrynologiczne w medycynie rozrodu.

25 kwietnia 2023 @ 19:00 - 20:00

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, w którym swoją wiedzą podzieli się prof. dr hab. Robert Spaczyński, specjalista w ginekologii i położnictwie, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz endokrynologii z Kliniki Pastelova w Poznaniu.

Webinar odbędzie się 24 kwietnia 2023 r o godz. 19:00. Transmisja LIVE zaplanowana została na profilu Niepłodni razem.

 

Profesor Robert Spaczyński zajmuje się problematyką medycyny rozrodu oraz endokrynologii ginekologicznej od ponad 20 lat, pracując w Klinice Rozrodczości (1995-99), a następnie w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (1999-2022). Przez okres 12 lat pełnił funkcję zastępcy koordynatora w Oddziale Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu GPSK UM w Poznaniu (2010-2022). Pełni funkcję Konsultanta krajowego w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości (MZ, od 2013-nadal.)Profesor Robert Spaczyński zajmuje się naukowo niepłodnością i endokrynologią ginekologiczną, a w szczególności zagadnieniami fizjopatologii jajnika, zespołu policystycznych jajników, kardiometabolicznych zaburzeń w zespołach hiperandrogennych, endometriozy i zespołu bólowego miednicy mniejszej, sonograficznych technik trójwymiarowych oraz antykoncepcji hormonalnej. Interesuje się ponadto problematyką zaawansowanych technik endoskopowych (hysteroskopia i laparoskopia) przeprowadzając skomplikowane operacje laparoskopowe: neurektomii przedkrzyżowej, endometriozy rektowaginalnej, przezbrzusznego szwu okrężnego oraz histeroskopowe operacje odtwórcze w zespołach Ashermana.

Profesor Spaczyński brał również udział w licznych badaniach klinicznych, w tym w badaniach z zakresu terapii osteoporozy, endometriozy, antykoncepcji hormonalnej, menopauzalnej terapii hormonalnej oraz wspomaganego rozrodu. Jest autorem ponad 185 zagranicznych i krajowych publikacji naukowych z zakresu endokrynologii ginekologicznej i medycyny rozrodu. Były kierownik trzech programów badawczych KBN/NCN.

 

Szczegóły

Data:
25 kwietnia 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem