Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dlaczego nie warto badać zarodków?

7 grudnia 2023 @ 20:00 - 21:00

Powodzenie metody in vitro w dużej mierze zależy od jakości podanego pacjentce zarodka. Im wyższej jest on klasy, tym większa szansa na prawidłowe zagnieżdżenie, a w rezultacie na upragnioną ciążę. W celu wyboru najlepszego zarodka często stosuje się diagnostykę przedimplantacyjną – czyli genetyczne badanie zarodków.
Diagnostyka przedimplantacyjna, w skrócie PGT polega na zdiagnozowaniu ewentualnych nieprawidłowości genetycznych w zarodkach jeszcze przed ich transferem do macicy. Nieprawidłowości w zakresie liczby chromosomów, mutacji, zmian w strukturze mogą utrudniać rozwój zarodka oraz zaburzać proces zagnieżdżania.
Wydawać by się mogło, że diagnostyka ta zwiększa szanse na zajście w zdrową ciążę. Tymczasem 7 grudnia, podczas webinaru na żywo lek. Katarzyna Kozioł powie, dlaczego NIE warto badać zarodków.
Transmisja LIVE o g. 20:00 na profilu Niepłodni Razem.
Lek. Katarzyna Kozioł – embriolożka kliniczna PTMRiE, Senior Clinical Embryologist ESHRE, specjalistka endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, specjalistka położnictwa i ginekologii, kierowniczka
laboratorium embriologicznego nOvum, współzałożycielka i dyrektorka ds. medycznych
kliniki nOvum.

Szczegóły

Data:
7 grudnia 2023
Godzina:
20:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie: