Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czy to, co kryją nasze jelita, może wpływać na płodność?

19 maja 2021 @ 19:00 - 20:00

Czy zauważyliście, że kilkumiesięczna suplementacja sprawdzonymi preparatami mającymi poprawić płodność nie przyniosła efektu w postaci wyższych parametrów nasienia czy jakości komórek jajowych? Jak to jest – że u innych to zadziałało, a u Was nie? Co więcej – może okazało się, że mimo rozsądnej diety i niezliczonych witamin i substancji odżywczych w postaci suplementów – parametry wręcz spadły?

Jeśli tak – ten webinar jest dla Was!

Bo musisz wiedzieć, że to, co wpływa na jakość płodności i efektywność leczenia niepłodności, kryje się także w naszych jelitach! Tak, tak – początek wielu kłopotów z zajściem w ciążę ma swój początek właśnie tam!

I choć pozornie wydawać by się mogło, że nasza dieta wcale nie jest zła, a ilość suplementowanych witamin i minerałów jest wystarczająca, możemy nawet nie pomyśleć, że wszystko idzie „w piach”, bo błona śluzowa naszych jelit nie funkcjonuje prawidłowo.

Dla płodności, a także dla leczenia niepłodności istotna jest zarówno dieta, jak i tzw. mikroodżywianie, czyli dostarczanie odpowiednich składników, indywidualnie dobranych do prawidłowego funkcjonowania komórki. Niedobory wielu z nich – właśnie z powodu zaburzeń flory jelitowej – mogą zauważalnie utrudniać zapłodnienie, a także opóźniać i zmniejszać efektywność leczenia. Warto więc zajrzeć głębiej – tam, gdzie być może jeszcze nie zaglądaliście – czyli do jelit!

A nikt lepiej nie opowie o tym, jak dr n. med. Daniela Kurczabińska-Luboń – Ekspert w dziedzinie biologii funkcjonalnej, mikroodżywiania i probiotykoterapii. Aktywna organizatorka konferencji naukowych i szkoleń z zakresu mikroodżywiania i zaburzeń mikrobioty jelitowej. Założycielka i dyrektor zarządzający Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia. Prezes Polska Akademia Dietetyki i Mikroodżywiania – PADiM. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych z zakresu biologii funkcjonalnej i mikroodżywiania na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Burgońskiego w Dijon. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Nauk Stosowanych i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Podczas webinaru przekonacie się, jak ważną rolę pełnią jelita w procesie starań o ciążę oraz leczenia niepłodności oraz jak o nie zadbać i co zrobić, by sprawdzić ich kondycję. Będzie też o składnikach odżywczych, które w sposób szczególny wpływają na poprawę parametrów nasienia czy kobiecej płodności i o tym, co zwiększa ich przyswajalność.

Zapraszamy 19 maja o g. 19:00 na profil Niepłodni Razem.

Podczas transmisji będzie możliwość aktywnego udziału w spotkaniu i zadawania pytań dr Kurczabińskiej-Luboń.
Partnerem Strategicznym e-wydarzenia jest Medikatha.
Partnerami są: Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia oraz Polska Akademia Dietetyki i Mikroodżywiania – PADiM/
Organizatorem jest Fundacja Pomoc dla Płodności.

Szczegóły

Data:
19 maja 2021
Godzina:
19:00 - 20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/nieplodnirazem