Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cała prawda o badaniach prenatalnych

27 kwietnia 2021 @ 18:30 - 19:30

Ciąża to czas wielkiego oczekiwania na upragnionego potomka, ale też czas wątpliwości i niepokoju. Dlatego tak kluczową rolę spełnia diagnostyka prenatalna, która daje informację o zdrowiu dziecka oraz szacuje m.in. ryzyko wad rozwojowych czy chorób genetycznych.

Badania prenatalne to aktualnie nie możliwość, ale konieczność, jeśli zależy nam na bezpiecznej i komfortowej ciąży. Mimo to, diagnostyka prenatalna budzi sporo lęku wśród kobiet ciężarnych. Czy to bezpieczne? Czy skuteczne?
Wciąż w świadomości przyszłych mam przebija wizja zabiegów tylko inwazyjnych, które mogą uszkodzić płód, albo ich wynik musi oznaczać najgorsze.

Wokół badań prenatalnych wciąż istnieje wiele mitów, które powodują, że kobiety z lękiem podejmują ich temat i niechętnie poddają się takiej diagnostyce. Z drugiej strony – zapomina się, że wiele badań obowiązkowych, jakim poddaje się ciężarna, to właśnie badania prenatalne.
O faktach, mitach, wątpliwościach związanych z badaniami prenatalnymi mówić będzie dr n. med. Tomasz Orliński, ginekolog-położnik, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości w Centrum Leczenia Niepłodności Angelius.
Udział w spotkaniu to także okazja, by zapytać specjalistę o swoje wątpliwości związane z badaniami prenatalnymi. Lekarz będzie odpowiadał na Wasze pytania.

Transmisja Live na profilu Niepłodni Razem 27.04.2021 o godzinie 18:30.

__

Partnerem i Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest ForMeds, producent suplementów PRENACAPS dla kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży, min. PRENACAPS multi 1 + DHA – zawierającego zestaw 17 składników zalecany do stosowania do 12. tygodnia ciąży, w tym 800 µg Quatrefolic® – metylowanej formy kwasu foliowego.
___________________
Webinar powstał w ramach działań edukacyjnych Fundacji Fundacja Pomoc dla Płodności.
Podczas spotkania będzie możliwość aktywnego udziału i zadawania pytań specjaliście.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2021
Godzina:
18:30 - 19:30