Wydarzenia

Mikroskopowa biopsja jądra m-TESE

Biopsja jąder, choć brzmi groźnie, nie jest zabiegiem niebezpiecznym, co więcej – trwa krótko i jest całkowicie bezbolesna. Służy głównie diagnostyce leczenia niepłodności męskiej, a dzięki niej można dowiedzieć się, czy w jądrze odbywa się produkcja plemników lub pobrać je do przeprowadzenia procedury in vitro.

Badania genetyczne i test CGT w leczeniu niepłodności

Diagnostyka genetyczna podczas leczenia niepłodności pozwala nie tylko poznać przyczyny niepłodności, ale także zwiększyć szansę na ciążę, a także urodzenie zdrowego dziecka. Badania genetyczne w leczeniu niepłodności mają na celu sprawdzenie, czy przyczyny braku ciąży nie są związane ze zmianami materiału genetycznego u jednego lub obojga partnerów.

Walka z czasem! Niepłodność po 30. roku życia – diagnostyka i leczenie

Wiek to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ zarówno na start diagnostyki niepłodności, jak i podjęcie poszczególnych metod leczenia. Wbrew pozorom nie tylko wiek kobiety ma tu znaczenie (wiadomo, z czasem spada rezerwa jajnikowa, a jakość oocytów pogarsza się), ale także wiek mężczyzny - to nieprawda, że mężczyzna płodny jest nawet w starszym wieku.

Ocena drożności jajowodów

Niedrożność jajowodów jest jedną z najczęstszych przyczyn kobiecej niepłodności – dotyczy od 25 do 35% przypadków. Jeśli jeden jajowód jest zablokowany, a drugi działa poprawnie, zajście w ciążę jest możliwe, ale nieco utrudnione. Jeśli niedrożne są dwa jajowody – niestety, ale do ciąży nie dojdzie, a sytuacja jest jednoznacznym wskazaniem do in vitro.

Czy inseminacja to strata czasu?

Mniejsza inwazyjność, krótszy i mniej wymagający proces przygotowania – to niektóre z zalet metody leczenia niepłodności, jaką jest inseminacja domaciczna. Jednakże dość często słyszy się o parach, które ten zabieg odradzają jako niepewny i nieskuteczny.