Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sposoby zachowania płodności u pacjentów onkologicznych

18 kwietnia 2021 @ 18:00 - 19:00

Współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z chorobami nowotworowymi. Rak nie musi oznaczać najgorszego! Szybka diagnoza i odpowiednie leczenie onkologiczne zwiększają szanse na całkowite wyzdrowienie.

Niestety, leczenie radiologiczne czy chemioterapia niszczą nie tylko komórki rakowe, ale też inne tkanki, w tym komórki rozrodcze, obniżając zauważalnie płodność i prowadząc do niepłodności. Na szczęście dzięki dostępności metod zabezpieczenia płodności osoby z chorobą nowotworową nie muszą wybierać między leczeniem, a możliwością posiadania dziecka w przyszłości.

O tym, jak można zabezpieczyć swoje komórki rozrodcze przed agresywnym leczeniem onkologicznym i na czym polega oncofertility będzie mówił dr n. med. Jakub Wyroba, specjalista ginekolog-położnik, Dyrektor Medyczny kliniki KrakOVI.

Zapraszamy na webinar 18 kwietnia o godz. 18:00.Transmisja LIVE na profilu Niepłodni Razem.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań i otrzymania odpowiedzi.
Zachęcamy do udostępniania tego wydarzenia – po to, by informacja o nim dotarła do jak największej liczby osób, wśród których mogą być osoby dotknięte nowotworem, a jednocześnie planujący potomstwo. Dzielmy się tak cenną wiedzą, bo medycyna naprawdę może wiele zdziałać i sprawić, że odpowiednie zaplanowanie postępowania będzie dla kogoś drogą do pełnego happy endu.
Partnerem i Sponsorem wydarzenia jest MSD Polska.
Organizator – Fundacja Pomoc dla Płodności.

Szczegóły

Data:
18 kwietnia 2021
Godzina:
18:00 - 19:00