Przychodzi taki czas w życiu wielu par starających się bezskutecznie o dziecko, kiedy w głowie zaczyna kiełkować pytanie: Co dalej? Co jeszcze mogę zrobić, by zajść w ciążę, mimo że in vitro z własnymi komórkami się nie powiodło? Czy to właśnie ten moment, by zrobić krok w kierunku adopcji komórek? A może inna kobieta mogłaby urodzić mi dziecko?
Niepowodzenia leczenia niepłodności to trudne emocjonalnie chwile w życiu pary. Mnóstwo rozwianych nadziei, niepewność co do kolejnych kroków, lęk przed metodami, które może i mogą pomóc, ale skąd mieć pewność?
Dawstwo komórek jajowych to dla wielu kobiet graniczny punkt leczenia niepłodności, za którym nie ma już w zasadzie nic. I wiele pań decyduje się na ten krok – nie z desperacji, ale z wiary, że to kolejna pomoc i szansa na ciążę, macierzyństwo i pełną rodzinę. Są jednak i takie kobiety, którym właśnie na tym etapie włącza się blokada – bo komórka innej kobiety to „obca” komórka.
Temat niewątpliwie jest złożony i trudny. Ale warto o nim mówić i przełamywać tabu związane z dawstwem komórek jako metodzie całego procesu leczenia niepłodności. Dla wielu par właśnie ten krok okazał się ostatnim, który doprowadził do upragnionej ciąży i wspólnego szczęścia.
Macierzyństwo zastępcze i dawstwo komórek jajowych będą tematami webinaru, który 22 września poprowadzi dr n. med. Jarosław Janeczko, ceniony ginekolog-położnik, specjalista leczenia niepłodności i założyciel Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.
Podczas spotkania na żywo Ekspert powie nie tylko o medycznych wskazaniach i procedurze in vitro z komórkami jajowymi dawczyni, ale także o prawnych aspektach zarówno macierzyństwa zastępczego, jak i adopcji komórek rozrodczych Polsce.
W trakcie spotkania będzie możliwość rozmowy z gościem i zadawania mu pytań. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
Transmisja LIVE na profilu Niepłodni Razem 22 września o 18:30.
Partnerem i Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest firma MERCK Polska.
Organizatorem webinaru jest Fundacja poMOC dla Płodności.