Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak sobie radzić ze skórną manifestacją nadmiaru androgenów

18 listopada 2021 @ 19:00 - 20:00

Androgeny to hormony płciowe, które są odpowiedzialne za rozwój męskich narządów płciowych i wykształcenie wtórnych cech płciowych takich jak sylwetka, głos czy owłosienie. Wpływają także na procesy spermatogenezy i metabolizm.
Androgeny są więc przede wszystkim hormonami męskimi, ale w niewielkich ilościach występują także u kobiet. Wywierają u nich wpływ na procesy metaboliczne, funkcje seksualne i nastrój. Bywa jednak, że u kobiet występuje nadmiar androgenów, co może być nie tylko przyczyną trudności z zajściem w ciążę i niepłodności, ale także wiąże się z wieloma problemami skórnymi i wyglądem. Dla kobiet nadmiar androgenów może oznaczać nadmierne owłosienie w nietypowych miejscach, łysienie, problemy z cerą.
Ma to niestety bardzo duży wpływ także na psychikę i obniżenie samooceny – panie nie czują się kobieco, a jednocześnie są często bezsilne, co z tym problemem zrobić.
I właśnie o tym 18 listopada powie prof. Beata Banaszewska, ginekolog-położnik, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, a jednocześnie ekspertka w wieloletnim doświadczeniem w leczeniu PCOS.

Zapraszamy na bezpłatny webinar 18.11.2021 o g. 19:00. Transmisja LIVE na profilu Niepłodni Razem.

Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest firma Ferring Pharmaceuticals Polska.
Organizatorem webinaru jest Fundacja poMOC dla Płodności.

Szczegóły

Data:
18 listopada 2021
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,