Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dawstwo komórki jajowej i przedwczesna menopauza

23 kwietnia 2021 @ 19:00 - 20:00

Leczenie niepłodności z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni to niekiedy ostatnia szansa na ciążę dla kobiet, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Bywa jednak, że temat dawstwa komórki jajowej bardzo szybko pada z ust specjalisty prowadzącego daną parę – zwłaszcza gdy okazuje się, że kobieta – mimo iż młoda – weszła w stan przedwczesnej menopauzy i nie da rady sama z siebie wyprodukować dobrej jakości komórki.

Sytuacja taka nie jest łatwa dla kobiety. To podwójne załamanie – raz: menopauza na długo przed 40-tką, dwa – konieczność zmierzenia się z tematem ciąży z obcej komórki. To zawsze trudna decyzja i wiele wątpliwości – zarówno tych związanych z aspektem medycznym, zdrowotny, ale też w dużym stopniu blokada psychologiczna przed czymś „obcym”.
Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej mówić o takim rozwiązaniu w leczeniu niepłodności i odzierać temat dawstwa z niepotrzebnych mitów, które hamują wiele par przed podjęciem takiej drogi do macierzyństwa. A trzeba podkreślić, że naprawdę wiele par taką właśnie decyzję uznało za najlepszą w swoim życiu, bo właśnie dzięki niej spełniło się ich marzenie o rodzicielstwie.
O dawstwie komórek w kontekście przedwczesnej menopauzy będzie webinar, który poprowadzi znakomity specjalista leczenia niepłodności, ale także aktywny naukowiec wdrażający nowe metody technologiczne do leczenia in vitro – prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański z warszawskiej kliniki OVIklinika.

Zapraszamy 23 kwietnia o godz. 19:00. Transmisja #live na profilu Niepłodni Razem.

Webinar jest bezpłatny, a osoby go oglądające będą mogły zadawać pytania specjaliście.
_________
Sponsor wydarzenia – Ferring PharmaceuticalsPoland.
Partner merytoryczny – OVIklinika
Organizator – Fundacja Pomoc dla Płodności.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2021
Godzina:
19:00 - 20:00